1 ZAPOSLENI

1.1 Vodstvo
- Nuša Piber, direktorica; nusa.piber@gmail.com
- Primož Kerštanj, ravnatelj; muscontar@gmail.com
1.2 Strokovni kader

Je diplomiral iz filozofije pri prof. Kreftu.
V Celovcu je na konservatoriju študiral klasično kitaro pri prof. Weinhandlu.
Kljub dolgoletnim izkušnjam iz poučevanja je še vedno dejaven na umetniškem področju.
Že od malih nog igra in ustvarja v komornih skupinah. Poseben izziv in veselje mu pomeni igranje v kitarskem kvartetu. Z delom v ansamblu želi obogatiti kitarski repertoar in pripeljati v slovenski prostor čim več lepe in zanimive kitarske glasbe.

Robert Bone je študij klarineta končal na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Poleg Glasbenega centra Doremi klarinet poučuje še v Glasbeni šoli Tržič. Igra še v različnih glasbenih sestavih, obožuje pa ljudske inštrumente.

Žiga Janežič kitaro uči že od 18. leta. Obožuje vse vrste žanrov in stilov igranja na kitaro, zato že od malih nog igra tako klasično kot tudi akustično in električno kitaro. Rad muzicira z drugimi glasbeniki in je član več skupin.

Eva Jensterle je flavtistka, učiteljica flavte, ter certificirana BREATHE™ inštruktorica dihalnih tehnik. Diplomski in podiplomski študij flavte je zaključila v Hamburgu, na Hochschule für Musik und Theater Hamburg, v razredu prof. Hansa-Uda Heinzmanna. Bila je tudi na enoletni izmenjavi na MDW na Dunaju v razredu prof. Georga Schmeiserja.
Po zaključenem študiju se je vrnila v Slovenijo, ter pričela poučevati. Pri učenju je zelo rada kreativna in išče nove motivacijske pristope. Tako je za učence nižjih glasbenih šol ustvarila plakat “50 ur z mojim inštrumentom”, ter knjižico “Moj glasbeni svet”, v kateri združi vsa svoja znanja na področju glasbe, psihologije, dihalnih tehnik, ter joge.
Poleg učenja pa sodeluje na koncertih v različnih komornih sestavih, ter sodeluje pri organizaciji koncertov v Bohinju.

Primož Kerštanj dirigent, pianist in Willems učitelj. Prepoznavno ime na slovenski in svetovni zborovski sceni. Član mednarodnih žirij na zborovskih tekmovanjih. V glasbenem centru DOREMI poučuje klavir in solfeggio ter vodi Otroški pevski zbor in Vokalno skupino DOREMI.
Dve leti je tudi ravnatelj Glasbenega centra DOREMI. Vodi tudi ženski pevski zbor Carmen manet iz Kranja, ki je med drugim zmagal tudi na 1. evrovizijskem tekmovanju zborov. V svoji karieri je vodil več zborov in prejel z njimi vrsto najvišjih priznanj na tekmovanjih v Sloveniji in po svetu.

Profesorica glasbe in Willems učiteljica je Glasbeni center DO RE MI ustanovila leta 2008 v želji po izvajanju drugačnih pedagoških pristopov. Poučevala je v različnih šolskih sistemih v OŠ, GŠ in OŠPP, vodenje Willemsove glasbene šole pa ji pomeni izziv in odgovornost.
Na področju glasbe in avtizma se strokovno izpopolnjuje že petnajst let in je na podlagi znanj in izkušenj razvila svoj edinstven pristop skozi glasbo, ki otroku omogoča kvaliteten celostni razvoj.
Za svoje delo na področju avtizma je na Svetovnem festivalu o avtizmu leta 2017 prejela Prvo nagrado med nominiranimi učitelji iz celega sveta in postala Ambasadorka zagovorništva pravic do enakih možnosti za otroke z avtizmom.

Ljubitelj hitre in agresivne glasbe. Tolkala je začel igrati z osmimi leti, pri svojem očetu. Šolanje je nadaljeval na Umetniški gimnaziji Velenje pri profesorju Tomažu Lojenu in Akademiji za glasbo v razredu profesorja Borisa Šurbka kjer je leta 2017 tudi magistriral.
Kot bobnar se udejstvuje v več rokerskih in metalskih skupinah, s katerimi je imel priložnost igrati v Sloveniji in izven njenih meja. V dopoldanskih urah, če seveda ne spi, skupaj z Marto Zore in Gojmirjem Lešnjakom – Gojcem po osnovnih šolah predstavlja pestrost glasbe. Pogosto se ga najde tudi v studiu, kjer snema bobne in tolkala za različne zasedbe.

Luka Zapušek je svoje glasbeno izobraževanje pričel v Glasbeni šoli Fran Korun Koželjski Velenje, kjer je zaključil nižjo glasbeno šolo iz trobente pri prof. Damirju Tkavcu. Kasneje je svoje izobraževanje nadaljeval na instrumentu evfonij (bariton) in uspešno zaključil srednjo šolo v razredu prof. Mitje Škorjanca. Po končani srednji šoli se je vpisal na Akademijo za glasbo v Ljubljani, kjer je zaključil dodiplomski študij v razredu prof. Nejca Merca.
Trenutno zaključuje svoj magistrski študij na Akademiji za glasbo v Ljubljani.
Tekom glasbenega izobraževanja je svoje znanje izpopolnjeval tudi pri drugih mednarodno priznanih profesorjih (Steven Mead, Thomas Rüdi, Roland Szentpali, Georg Pranger in drugi).
Poleg solističnega igranja, že več kot 10 let igra v pihalnem orkestru in različnih komornih zasedbah, tako v klasični, kot tudi popularni glasbi.
Na glasbeni šoli poučuje trobila in vodi pihalni orkester.
Vse, ki se želijo naučiti igrati na razna trobila lepo vabim k vpisu, bodisi popolne začetnike, kot tudi tiste, ki si želijo svoje znanje nadgraditi.

Katja Zupan poučuje glasbeno uvajanje.
Po izobrazbi je glasbeni pedagog. Poleg poučevanja v glasbenem centru DO RE MI, glasbo poučuje tudi v srednji šoli Jesenice, smer predšolska vzgoja.
Poučevanje najmlajših ji predstavlja veliko zadovoljstvo, saj so ravno najmlajši otroci najbolj kritični in hkrati tudi najbolj hvaležni učenci.
1.3 Tehnični kader

Špela Globočnik je po izobrazbi diplomirana organizatorka turizma. Leta 2014 se je pridružila ekipi Glasbenega centra DO RE MI, kjer je zaposlena kot poslovna asistentka. Zase pravi, da je glasbeni analfabet, zna pa v DO RE MI-ju poleg administracije poskrbeti za veliko drugih stvari.
Kulturno udejstvovanje je prenesla tudi v lokalni prostor, kjer živi. Kot članica Sveta Krajevne skupnosti Lesce je zadolžena za kulturo in vsako leto organizira različne dogodke v organizaciji Krajevne skupnosti.
V prostem času se posveča tudi športu. Vrsto let je aktivno trenirala hokej na ledu in bila tudi članica ženske hokejske reprezentance, danes pa se hokeju posveča le še rekreativno.
- Aleš Arh, skrbnik računalniške opreme
- Martina Sirc, čistilka